• 100. rocznica urodzin patrona szkoły
        • Językowi zwycięzcy 2024

Niezmiennie od dwudziestu lat w naszej szkole odbywają się dwa konkursy powiatowe, zarówno dla szkół podstawowych jak i średnich. 21 lutego 2024r. mieliśmy przyjemność gościć uczniów oraz nauczycieli z różnych szkół.
            Wyniki prezentują się następująco:

Zrób coś dla innych zyskując satysfakcję dla siebie!

W najbliższy piątek i sobotę, t.j. 1 i 2 marca 2024 Regionalna Fundacja Rozwoju SERCE w Kolbuszowej jak co roku organizuje Wielkanocną Zbiórkę Żywności. Wolontariusze naszego liceum zostali poproszeni o pomoc (i wierzę, że tym razem również nie zawiedziemy). Jest więc wspaniała okazja do tego, aby otworzyć swoje serca na pomoc potrzebującym i wziąć udział w akcji.
            Wszystkie zainteresowane osoby, które chcą i moga zaoferować dwie godziny swojego czasu na pomoc w Zbiórce i zechciałyby pełnić dyżury w sklepach zapraszam do kontaktu przez dziennik librus lub bezpośrednio w szkole. Dyżury można pełnić po dwie osoby lub pojedynczo.
            Prosze o zgłaszanie się do koordynatora wolontariuszy w liceum - Joanny Kozubal

• Turniej Łuczniczy

Dnia 20.02.2024r. na strzelnicy przy Liceum Ogólnokształcącym w Kolbuszowej odbył się Turniej Łuczniczy z okazji 25 lecia Powiatu Kolbuszowskiego. Rywalizowało 27 drużyn dwuosobowych. Konkurs polegał na oddaniu trzech strzałów z odległości 15 m. Po serii kwalifikacyjnej grano systemem pucharowym do
        • 32 Finał WOŚP za nami

Dzięki hojności mieszkańców naszego powiatu udało się zebrać pond 64 tys. zł. Środki te zostaną wykorzystane na zakup sprzętu do diagnozowania i monitorowania chorób płuc.

W pracę kolbuszowskiego sztabu zaangażowali się oczywiście uczniowie naszego liceum (w tym grupa harcerzy). Nie tylko kwestowali z puszkami, pomogli też przeprowadzić turniej piłkarski, występy młodych talentów, bieg „Policz się z cukrzycą” i inne atrakcje finału. Zorganizowany przez harcerzy „Dzień Dawcy Szpiku” przyniósł 11. nowych, potencjalnych dawców.

• Gratulacje dla Szymona Lewickiego!

W styczniu 2024 odbyła się większość szkolnych eliminacji olimpiad organizowanych przez COPTIOSH (Centrum Organizacji Przedmiotowo - Tematyczno - Interdyscyplinarnych Olimpiad Społeczno - Historycznych w Białymstoku).

Nasi uczniowie także poddali się weryfikacji swojej wiedzę. W niemal każdej z tych olimpiad awans wywalczył uczeń klasy III D Szymon Lewicki...

Niedziela 28.04.2024

• Media społecznościowe