• 100. rocznica urodzin patrona szkoły
          • Rozgrywki w piłkę ręczną

Na przełomie listopada i grudnia 2023 r. został rozegrany etap rejonowy zawodów w piłkę ręczną. Reprezentacje dziewcząt i chłopców naszej szkoły walczyły z różnym skutkiem. Szczypiornistki przegrały swoje mecze i odpadły z dalszych eliminacji. Drużyna chłopców zagrała bardzo dobre spotkania i pokonała zawodników z ZS Nr 2 Dębica (16:9) oraz ZS Ropczyce (15:12). Szczególnie emocjonujący był mecz z I LO Mielec, który zakończył się wynikiem 10:15 na korzyść gości (do przerwy 6:6). Pomimo jednej porażki nasza reprezentacja awansowała do kolejnego etapu rozgrywek na szczeblu półfinału wojewódzkiego. Najwięcej bramek dla LO Kolbuszowa rzucili: Mariusz Kosmider (10), Tomasz Serafin (8) i Hubert Wilczyński (8). Świetnie spisał się także bramkarz Jakub Trześniowski.

• LO w Kolbuszowej to "Szkoła Ofiarnych Serc"

W imieniu podopiecznych Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie, ich rodzin i własnym - pragnę serdecznie podziękować każdemu uczniowi, rodzicowi, nauczycielowi i pracownikowi niepedagogicznemu naszej szkoły za niezwykłą hojność i wsparcie.

Dziękuję Katolickiemu Stowarzyszeniu Młodzieży w Lipnicy. Bardzo dziękuję p. Michałowi Krudyszowi (funkcjonariuszowi PSP w Kolbuszowej), który po zakończonej służbie bezinteresownie przetransportował zebrane w naszej szkole dary własnym samochodem do siedziby Fundacji.

• Andrzejki

Samorząd Uczniowski zaprasza wszystkich uczniów oraz nauczycieli do wzięcia udziału w przebieranych Andrzejkach. Wieczorem tego samego dnia widzimy się na Andrzejkowej dyskotece.
            Szczegóły na grafikach.
        • Kreatywne Warsztaty

W dniu 15 listopada br. grupa uczniów z klasy 2a i 3a uczestniczyła w bezpłatnych zajęciach z robotyki w ramach projektu RoboLAB organizowanego przez Fundację Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu „Dolina Lotnicza” . Było to wprowadzenie do robotyki - zajęcia trwały 4 godz., ale już w tym czasie

Niedziela 28.04.2024