• Wakacje 2022

• Dziękujemy uczniom, nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi za całoroczny wysiłek włożony w pracę w mijającym roku szkolnym.

Dziękujemy rodzicom naszych uczniów za troskę i wsparcie, którym otaczają swoje dzieci oraz za wykazywaną inicjatywę i aktywność w obszarze powinności wychowawczo-opiekuńczych szkoły.

Dziękujemy Organowi Prowadzącemu: Powiat Kolbuszowski - Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej za wsłuchiwanie się w potrzeby szkoły i dbałość o zapewnienie jak najlepszej bazy dydaktyczno-sportowej.

Życzymy, aby zbliżające się wakacje były czasem odpoczynku i radosnego czerpania życiodajnej energii, która pomoże sprostać trudom przyszłości.

Dyrekcja LO im. Janka Bytnara w Kolbuszowej

• Szkolny Konkurs Fotograficzny - Książka na wakacjach

• Zabierz książkę na wakacje i zrób jej piękne zdjęcie!

Na najpiękniejsze, najśmieszniejsze i oryginalne prace czekają nagrody!

Uczestnikiem konkursu może być każdy uczeń LO, który od 24 czerwca do 9 września 2022 r. przyśle lub dostarczy do biblioteki szkolnej 1 lub 2 fotografie. Zdjęcia muszą przedstawiać książki w scenerii zgodnej z tematem konkursu (mogą być na nich osoby, zwierzęta, wnętrza, architektura, tradycje i zwyczaje). W konkursie przewidziane są wyróżnienia i nagrody książkowe. Wszystkie nagrodzone zdjęcia zostaną zaprezentowane na wystawie w Liceum Ogólnokształcącym w Kolbuszowej.

Zgłoszenie wraz ze zdjęciami należy  wysłać w terminie do 9 września 2022 roku na adres: lo_kolb_nprcz@wp.pl lub dostarczyć odbitki w formacie 15x21 do biblioteki szkolnej od 1 do 9 września 2022 roku.

Zapraszamy do udziału w Konkursie!

• Kolejne sukcesy Mateusza

• Ostatnie dwa tygodnie roku szkolnego 2021/2022 były dla Mateusza Bańki, ucznia klasy 3DP równie pracowite i owocne jak wcześniejsze. 11 czerwca  odbył się etap centralny IX edycji Olimpiady Wiedzy o UE w której wywalczył 8 miejsce. Natomiast 18 czerwca wziął udział w etapie centralnym IX edycji Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka i Świecie Współczesnym , uzyskując 6 miejsce przy minimalnej różnicy punktowej.

Jako laureat tych olimpiad Mateusz będzie mógł wziąć udział w zagranicznych wyjazdach do Brukseli i Starsburga oraz skorzystać z propozycji studiów na wybranych kierunkach.

Gratulujemy sukcesów!

Opiekun: mgr Halina Wojtyczka

• W poszukiwaniu autorytetów

• W czerwcu tego roku nasza szkoła wzięła udział w projekcie pt. „W poszukiwaniu autorytetów”. W dniach 13 i 15 czerwca zorganizowaliśmy dwie wycieczki edukacyjne.

Projekt pt. „W poszukiwaniu autorytetów” został dofinansowany w znacznej części przez Fundację PZU. Bardzo dziękujemy za wsparcie.

Ks. Arkadiusz, ks. Mariusz

• Spotkanie autorskie z Sylwią Trojanowską

• Pisarka, trener biznesu i coach. Zakochana w Szczecinie, muzyce filmowej oraz Italii.
            Jest autorką powieści obyczajowych oraz sztuk teatralnych.

Spotkanie w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kolbuszowej!

22 czerwca 2022 (środa) o godzinie 17:00
            ZAPRASZAMY!

• LO Kolbuszowa ZŁOTĄ EUROPEJSKĄ SZKOŁĄ PRAWORZĄDNOŚCI RP

• Miło nam poinformować, że w Rankingu  COPTIOSH za rok szkolny 2020/2021 nasze liceum zostało ZŁOTĄ EUROPEJSKĄ SZKOŁĄ PRAWORZĄDNOŚCI RP - 46 miejsce w Polsce. Tak wysokie miejsce jest zasługą wybitnych osiągnięć Mateusza Bańki ucznia obecnie klasy 3DP, który został podwójnym laureatem Ogólnopolskich Olimpiad - Wiedzy o III RP i Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym oraz potrójnym finalistą Ogólnopolskich Olimpiad - Wiedzy o Społeczeństwie, Wiedzy Historycznej i Wiedzy o UE. Opiekunami dydaktycznymi były mgr Halina Wojtyczka i mgr Małgorzata Miąso. Mateusz Bańka ma wstęp wolny na kierunki prawne i humanistyczne na wszystkie uczelnie w Polsce.

W obecnym roku szkolnym 2021/2022 Mateusz Bańka jest poczwórnym laureatem Ogólnopolskich Olimpiad: Wiedzy o III RP,  Wiedzy o Społeczeństwie, Wiedzy Historycznej i Wiedzy o UE. W nadchodzącym tygodniu będzie walczył o 5 tytuł laureata w Ogólnopolskiej Olimpiadzie: Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym. Opiekunami dydaktycznymi są mgr Halina Wojtyczka i mgr Małgorzata Miąso. Więcej informacji na stronie: coptiosh.eu/XI-Ranking-2022-za-rok-szkolny-2020-21_1289.html

Gratuluję i życzę powodzenia

Dariusz Fus

Dyrektor LO Kolbuszowa

• Kolekcja pucharów coraz bogatsza

• W ubiegłym roku szkolnym, uczeń klasy III o profilu humanistyczno – prawnym, Mateusz Bańka z sukcesem reprezentował LO im. Janka Bytnara w  eliminacjach centralnych olimpiad organizowanych przez COPTIOSH w Białymstoku. W bieżącym roku Mateusz zdecydowanie podniósł sobie poprzeczkę. Wziął udział w Olimpiadzie Wiedzy Historycznej, Olimpiadzie Wiedzy o Społeczeństwie oraz Olimpiadzie Wiedzy o III RP. W każdej z nich uzyskał tytuł laureata, a w dwóch ostatnich zdobył podium – OWoS drugie miejsce, OWoIIIRP miejsce trzecie.

Za każdym sukcesem wiąże się bogatszy wachlarz możliwości studiowania (indeksy), zaproszenia na wycieczki do Brukseli i Strasburga finansowane przez europosłów, bogaty wybór pucharów oraz oczywiście satysfakcja bycia jednym z najlepszych w Polsce.

Gratulujemy sukcesów!

Trzymamy kciuki za kolejne.

• Piknik szkolny 2022

• Dnia 06 czerwca 2022 r. na terenie przylegającym do naszego LO przy znakomitej pogodzie i atmosferze w ramach rozpoczęcia obchodów Jubileuszu 110-lecia LO odbył się piknik szkolny.
        • OGŁOSZENIE!

• Uczniowie

proszeni są o zwrot do biblioteki szkolnej

wypożyczonych książek