• „Lekcja o Funduszach Europejskich” w naszej szkole!

• Nasza szkoła przystąpiła do projektu „Lekcja o Funduszach Europejskich VII”, której organizatorem jest Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

Tegoroczna edycja projektu poświęcona jest zagadnieniom rozwoju lokalnego. Uczniowie poprzez grę planszową i materiały edukacyjne zrozumieją czym jest zaangażowanie mieszkańców w rozwój miejscowości i skąd brać środki na finansowanie pomysłów, które zmieniają lokalną przestrzeń. Zapoznają się również z wieloma zagadnieniami dotyczącymi Funduszy Europejskich. Dowiedzą się także o dedykowanym wsparciu, jakim zostanie objęty makroregion w latach 2021-2027, tj. o nowym programie Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej.

• Dodatnie wskaźniki EWD dla naszego liceum

• Wartość dodatnia wskaźnika EWD (jako miernika “przyrostu” wiedzy) wskazuje na ponadprzeciętną efektywność nauczania, Tym bardziej cieszy fakt, że na przestrzeni kolejnych już trzech lat nasi absolwenci - otoczeni wspierającym środowiskiem szkolnym i rodzinnym - uzyskali imponujący wskaźnik EWD.

Składamy serdeczne podziękowania i gratulacje!

- Dyrekcja LO im. Janka Bytnara w Kolbuszowej

MG

• Szkolny Dzień Zdrowia Psychicznego

•         W dniu  10. 10. 2022 roku obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego.  Nasza szkoła włączyła się w akcję uświadamiającą istotę tego typu działań. Wspólnie z uczennicami klasy II d oraz Samorządem Uczniowskim przygotowaliśmy wiele ciekawych atrakcji. W programie znalazła się m.in wystawa tematyczna, darmowe przytulasy, kącik "dobrej książki"w nurcie psychologicznym oraz słodki poczęstunek i koszyk myśli motywujących. W tle czas miło urozmaicała muzyka tematyczna z radia węzeł.  Ponadto na znak solidarności z osoabmi zmagającymi się z problemami natury psychicznej rozdawane były zielone tasiemki i przypinki.
        • Nasze LO w czołówce liceów Podkarpacia!

• Miło nam poinformować, że nasze liceum uplasowało się na wysokim 7. miejscu wśród wszystkich liceów Podkarpacia.

Ranking liceów 2022 opublikowany przez portal edukacyjny WaszaEdukacja.pl, został stworzony w oparciu o wyniki egzaminów maturalnych z poszczególnych przedmiotów na poziomie podstawowym oraz rozszerzonym. Dodatkowym kryterium branym pod uwagę były wyniki z ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych oraz wskaźniki Edukacyjnej Wartości Dodanej (EWD) z lat 2019-2021.

Wszystkie dane do rankingu pozyskane zostały ze sprawdzonych źródeł takich jak OKE, CKE, MEiN oraz innych placówek oświatowych.

Podziękowania i gratulacje przekazujemy naszym uczniom, ich rodzicom oraz nauczycielom.

MG

• Kup cegiełkę - wesprzyj potrzebujących

• Zapraszamy do udziału w akcji charytatywnej zorganizowanej przez „Fundację na rzecz osób niewidomych i niepełnosprawnych mającej na celu pomoc 9-letniej Patrycji Ryś, która urodziła się z wieloma chorobami wrodzonymi. Zebrana kwota będzie przeznaczona na zakup niezbędnego sprzętu rehabilitacyjnego.
          • „Wszystkie śmieci są nasze!”- akcja sprzątania świata

• W Polsce po raz 29-ty organizowana jest akcja sprzątania świata. Tegoroczne „Sprzątanie Świata” odbywać się będzie pod hasłem: Wszystkie śmieci są nasze!”

Głównym celem akcji jest zwrócenie uwagi na osobisty wpływ każdego z nas na środowisko naturalne poprzez ograniczenie wytwarzania odpadów i ich selektywną zbiórkę, co istotnie wpłynie na podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców naszej planety.

• Sztafetowe biegi przełajowe

• Dnia 06.10.2022r. na stadionie Fundacji na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu w Kolbuszowej przeprowadzone zostały powiatowe zawody sztafetowe biegi przełajowe w ramach Licealiady. Impreza zgromadziła 5 drużyn z LO, ZST oraz ZSAE z Weryni.

• Wyniki wyborów do SU

• W przeprowadzonych wczoraj wyborach do Zarządu Samorządu Uczniowskiego kandydaci zdobyli następującą liczbę głosów:

Sudoł Maciej, kl. IIB – 63,6 % głosów

Surowiec Magdalena, kl. IIIC – 12,4% głosów