• Dzień Otwarty LO Kolbuszowa

• Dyrektor, nauczyciele i młodzież Liceum Ogólnokształcącego im. Janka Bytnara w Kolbuszowej serdecznie zapraszają uczniów klas ósmych wraz z nauczycielami na Dzień Otwarty Szkoły, który odbędzie się w dniu 27 maja 2024 r. (poniedziałek).

Uczniowie Szkół Podstawowych będą mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną LO Kolbuszowa, bazą dydaktyczną i sportową szkoły oraz uczestniczyć w zajęciach warsztatowych przybliżających program nauczania w klasach: politechnicznej, medycznej, policyjnej, przyrodniczo - turystycznej, humanistycznej i w zajęciach sekcji strzeleckiej i łuczniczej.

mgr inż. Dariusz Fus

Dyrektor LO Kolbuszowa

• Matura 2024 - Ogłoszenie

• Drodzy Maturzyści!

Przypominam, harmonogram matury pisemnej z j. polskiego, matematyki i j. angielskiego - poziom podstawowy

07.05.2024 (wtorek) - język polski

08.15 - rozpoczęcie wpuszczania zdających do sal egzaminacyjnych

ok. 09.10 - rozpoczęcie egzaminu maturalnego

ok.13.10 (13.40 w przypadku maturzystów z dostosowaniami) -     zakończenie egzaminu maturalnego

08.05.2024 (środa) - matematyka

08.15 - rozpoczęcie wpuszczania zdających do sal egzaminacyjnych

ok. 09.10 - rozpoczęcie egzaminu maturalnego

ok.12.10 (12.40 w przypadku maturzystów z dostosowaniami) -     zakończenie egzaminu maturalnego

09.05.2024 (czwartek) - język angielski

08.25 - rozpoczęcie wpuszczania zdających do sal egzaminacyjnych

ok. 09.10 - rozpoczęcie egzaminu maturalnego

ok.11.10 (11.40 w przypadku maturzystów z dostosowaniami) -     zakończenie egzaminu maturalnego

W przypadku pozostałych egzaminów należy być w szkole minimum 30 minut przed ich rozpoczęciem.

Dariusz Fus

Dyrektor LO Kolbuszowa

• LO Kolbuszowa w dziesiątce najlepszych liceów na Podkarpaciu

• W ogólnokrajowym rankingu liceów na rok 2024, który został zorganizowany przez portal edukacyjny WaszaEdukacja.pl, wzięło udział 1978 liceów, zarówno publicznych, jak i prywatnych, które spełniły tym samym wymogi regulaminu.

Kolbuszowskie liceum zajeło wysokie 240 miejsce w Polsce i 9 miejsce na Podkarpaciu.

Podczas sporządzania rankingu liceów, uwzględniono różnorodne kryteria, aby zapewnić obiektywne i wszechstronne podejście. Na liście uwzględniono wyniki egzaminów maturalnych zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym oraz osiągnięcia w ogólnokrajowych olimpiadach przedmiotowych W tym roku w związku z nowym typem egzaminu maturalnego, wskaźniki edukacyjnej wartości dodanej dla liceów nie były publikowane, tak więc kryterium to nie było brane pod uwagę w tym roku.

Link do rankingu: https://waszaedukacja.pl/ranking/polska/licea

Źródła danych wykorzystanych do rankingu - Centralna Komisja Egzaminacyjna (CKE) oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki (MEiN).

• Finał akcji Góra Grosza

• Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy włączyli się w przeprowadzoną w naszej szkole XXIV edycję akcji Góra Grosza. Zebrano 470,90 zł,  które zostały przekazane do organizacji „Towarzystwo Nasz Dom” wspierającej dzieci w trudnej sytuacji.