• „I ♥ Powiat Kolbuszowski”

• W marcu  w ramcha obchodów 25-lecia Powiatu Kolbuszowskiego Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna pod honorowym patronatem Starosty Kolbuszowskiego przeprowadziła konkurs fotograficzny. Pragniemy pogratulować Dominikowi Kopciowi, uczniowi klasy 1C, zajęcia I miejsca oraz Kacprowi Maciągowi z klasy 1A za zdobycie wyróżnienia.

Dziękujemy również uczniom naszego Liceum za przygotowanie ciekawych prac na szkolny konkurs fotograficzny i plastyczny "Walory przyrodnicze i kulturowe Powiatu Kolbuszowskiego". Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i bony upominklowe.

• Wyniki zimowej olimpiady Olimpus  z języka niemieckiego
          • Wyniki zimowej olimpiady Olimpus z języka niemieckiego

• Miło nam poinformować, że w sesji zimowej tegorocznej olimpiady Olimpus z języka niemieckiego  tytuł laureata otrzymała uczennica klasy 1c Daria Ferko z wynikiem 93,33%.

Serdecznie gratulujemy!

Opiekun dydaktyczny: Izabela Syniec

• Konkurs wiedzy o Francji i krajach frankofońskich

•

W dniu 26 marca został przeprowadzony XVIII  Konkurs wiedzy o Francji i krajach frankofońskich.
            Do konkursu, przystąpiło 30 uczniów z naszego liceum oraz Zespołu Szkół Agrotechniczno- Ekonomicznych w Weryni. Największą wiedzą o Francji, frankofonii oraz Szwajcarii, której poświęcony był w tym roku konkurs wykazali się:

I miejsce: Oliwia Bogacz, kl. IVC, Liceum Ogólnokształcące im. Janka Bytnara w Kolbuszowej

II miejsce: Nikola Jemioła, kl. IIE Liceum Ogólnokształcące im. Janka Bytnara w Kolbuszowej

III miejsce ex aequo: Julia Rząsa i Wiktoria Rząsą, ZSAE w Weryni

Wyróżnienie: Alicja Stolarz  (IVC)

W konkursie plastycznym „Pays francophones à l’affiche” zwyciężyły:

I miejsce: Natalia Wit, ZSAE / (Belgique)

II miejsce: Alicja Mazur, ZSAE / (Roumanie)
            Wyróżnienia: Wiktoria Rząsa (Madagascar), Alicja Stolarz (Belgique)

Pozostałe plakaty przygotowały: Julia Rząsa (Monaco), Marta Rozmus (Canada), Katarzyna Blat (Belgique), Natalia Słabicka (Madagascar)

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom życzymy, aby nadal rozwijali swoje pasje związane z językiem francuskim.

Magdalena Maziarz

• Olimpiada Wiedzy o Społeczeństwie

• Eliminacje centralne Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie już za nami. 23 marca 2024 r. ponad osiemdziesięciu uczniów z całej Polski uczestniczyło w zawodach w Białymstoku. Rozgrywki obejmowały trzy części: obszerny test z wiedzy ogólnej , test z tematyki bloku zmiennego dotyczący Konstytucji RP oraz quiz. Naszą szkołę reprezentował Szymon Lewicki, uczeń klasy IIID. Uzyskał tytuł Laureata. Serdecznie gratulujemy!

• Wyniki zimowej (2024) sesji Olimpiady Matematycznej Olimpus z Matematyki

• Gratulacje dla Dawida Wołosza z klasy 2a, który uzyskał tytuł laureata (6 m.); op. p. Brygida Chodorowska.

Wysokie wyniki i dyplomy uznania osiągnęli:

- z klasy 1A: Michał Kopeć (12 m.) i Anna Serafin (12 m.); op. p. Jadzwiga Michalczyk,

- z klasy 4A: Ignacy Janus (12 m.); op. p. Jadwiga Michalczyk.

- Życzymy dalszych sukcesów.

• Wymiana do Turcji - wyniki klasyfikacji

• Pierwsza wymiana uczniów w ramach realizowanego projektu Erasmus + odbędzie się w dniach 15 - 19 kwietnia do Turcji, do szkoły partnerskiej CEM SULTAN ANATOLIAN IMAM HATIP HIGH SCHOOL w Bursie.
        • Godzina dla Ziemi”- 23 marca 2024

• Uczestnicy projektu Erasmus+ w naszej szkole zachęcają całą społecznośc szkolną oraz mieszkańców Kolbuszowej do dołączenia do Akcji „Godzina dla Ziemi”

„Godzina dla Ziemi”-23 marca 2024

Co roku w ostatnią sobotę marca, obchodzona jest na całym świecie „Godzina dla Ziemi”.
            Tego dnia o 20:30 czasu lokalnego symbolicznie gasi się światło na 60 minut.
            Ludzie wyłączają je w swoich domach, a firmy oraz władze miast wygaszają iluminacje charakterystycznych budynków i obiektów. Ma to na celu zwrócenie uwagi ludzi na dobro naszej planety i zadbaniu o nią nie tylko raz w roku. W naszej szkole w ramach projektu Erasmus+ uczniowie zaangażowali się do wykonania plakatów tradycyjnych bądź interaktywnych.
            Prace możemy podziwiać na tablicach informacyjnych na 1. i 2. piętrze.
            Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością, sumiennością i różnorodnością w swoich pracach.

Marta Rozmus i Wiktoria Zielińska, kl 3d

• Wyniki sesji zimowej olimpiady Olimpus z języka angielskiego – 2024

• Z ogromną radością informujemy, że wśród 50 uczniów naszej szkoły, którzy przystąpili do ogólnopolskiego konkursu języka angielskiego Olimpus w sesji zimowej mamy wielu zwycięzców. Wyniki naszych licealistów prezentują się imponująco, a laureatami zostali:

• SUKCES W PODKARPACKIM KONKURSIE TEEN SHOW

• Już kolejny rok z rzędu braliśmy udział w „Podkarpackim Konkursie Piosenki i Wiersza Obcojęzycznego Teen Show”. Konkurencja była duża, a poziom bardzo zaawansowany.
            Z radością informujemy, że Amelia Depa zajęła drugie miejsce w kategorii recytacji.
        • Nowy projekt ERASMUS+

• W związku z otrzymaniem przez nasze liceum akredytacji programu Erasmus+ rozpoczynamy realizację kolejnego już projektu międzynarodowego.